ONLINE TERAPİ

Terapi sürecinde kişinin iyi hissetmesini sağlayarak içindeki değişim gücünü ortaya çıkarabilmesine yardımcı olan en önemli etkenlerden birisi danışan ve terapist arasında kurulan güvenli ilişki bağıdır. Terapi odasında yüz yüze yapılan etkileşime açık görüşmelerin bu anlamda değeri paha biçilmezdir.

 

Zamanla hayatın değişen koşulları içerisinde, terapi seansları oda ile sınırlı kalmaktan çıkarak, teknolojik gelişmelerin sunduğu Skype, Facetime gibi hem görüntülü hem sesli uygulama programları ile yapılabilir hale gelmiştir.

 

Bu yolla terapi almanın bir çok faydası var elbet. Dünyanın neresinde olursanız olun, kendi dilinizde ve kültürünüzde bir terapist ile çalışmanın avantajını yaşarsınız. Terapiye gelmenin vakit alabileceği ve bazı sorumluluklarınızı aksatmanıza neden olabileceği durumlarda hem iş yerinden, hem evden, hem de doğal bir ortamdan rahatça seans yapma şansınız olabilir.

 

Ancak şunu da hatırlatmakta fayda görüyorum. Her danışan ya da üzerinde çalışılması gereken her konu ya da her terapi yöntemi online terapi için uygun olmayabilir.

 

Eğer ileri düzey patolojik bulgularınız varsa, ileri düzey alkol veya madde bağımlılıklarınız varsa bunlar için ilk önce yüz yüze görüşebileceğiniz bir uzman psikoloğa ya da psikiyatriste gitmeniz gerekmektedir.

 

İhtiyaç duyduğunuz durumla ilgili olarak da sizin online terapiye uygun olup olmadığınız ya da fayda sağlayıp sağlayamayacağınıza dair karar verip sizi bilgilendirecek bilgi ve donanıma sahip olan kişi terapistinizdir.

 

Online terapi detaylı bilgi ve randevu için iletişime geçiniz